رویدادها

کنفرانس های علمی
سیر تاریخی دولت ها نشان دهنده ی این است که همواره نخبگان و اندیشمندان علمی در هر حکومتی با برگزاری نشست ها و با اعتقاد به خردگرایی اجتماعی، راه کارهای خود را در بهبود شرایط وقت و مدیریت بحران، به مشورت می گذاشتند که این رویکرد در دوران معاصر ما و با توجه به عطش نسل جدید بشری در دستیابی به بیکرانه های علم، قالب گردهمایی ها، سمینارها و کنفرانس ها را به خود گرفته است که با توجه به موضوع مطروحه فرم و چهارچوب خاص و تعریف شده ای را به خود اختصاص می دهد.

روند رو به رشد توسعه ی بشری در عصر حاضر و سیر اشتها ناپذیر انسان در واکاوی ابعاد ناشناخته ای از علم و تکنولوژی، لزوم این امر مهم را بیش از پیش آشکار می سازد که باید نتایج حاصل از نشست های نخبگان ارزشمند علمی با مدیریت مدون و بسط آن به لایه های اجرایی در قالب راه کارهای علمی و عملی به ارگان های ذی ربط ابلاغ شده و نهادینه سازی شود و بی تردید ارزش گذاری آن و امکان نشست های بعدی را تا نمود عینی نتایج حاصل از این قشر خاص، به آسانی میسر نخواهد بود.

کنفرانس بین‌المللی برق با بیش از سی و یک سال قدمت، جایگاه ویژه‌ای در بین کنفرانس‌های معتبر داخلی و خارجی دارد.

نگاهی به پیشینه برپایی کنفرانس برق در کشور نشان می‌دهد نخستین کنفرانس برق در ایران در سال ۱۳۴۶ و در دانشگاه شیراز با حضور استادان و پژوهشگران داخلی و خارجی برگزار شد. گرچه این کنفرانس از جایگاه و اعتبار خاصی برخوردار بود اما استمرار نیافت تا اینکه پس از پیروزی انفلاب اسلامی، شرکت توانیر اقدام به برپایی کنفرانس «TEPCON» با حضور استادان و پژوهشگران داخلی و خارجی از ۲۳ کشور جهان نمود.

در سال ۱۳۶۵ «کنفرانس شبکه‌های سراسری برق» در شرکت توانیر برگزار شد و پس از آن با ایجاد دبیرخانه دائمی، این کنفرانس در آبان‌ماه هر سال برپا می‌گردد. کنفرانس برق از سال ۱۳۶۹ با حضور محققان خارجی ابعاد بین‌المللی خود را تثبیت کرد و با عنوان «کنفرانس بین‌المللی برق» یا PSC شناخته شد. کنفرانس بین‌المللی برق در سال ۱۳۷۷ با تکمیل مجموعه سالن‌های همایش پژوهشگاه نیرو امکانات خود را توسعه داد و علاوه بر موضوعات فنی صنعت برق به سایر مسایل از جمله محیط زیست، مسایل اقتصادی، اجتماعی و مدیریت نیز پرداخت تا تمامی محققان و پژوهشگرانی که در این زمینه‌ها از تجارب ارزنده‌ای دارند، بتوانند فعالیت‌های تحقیقاتی خود را عرضه کنند.

بنیانگذار کنفرانس بین‌المللی برق شرکت توانیر است که همچنان برگزاری مستمر کنفرانس را برعهده دارد.

نمایشگاه های علمی

نمایشگاه جایگاهی است که در آن ارائه کنندگان و بازدیدکنندگان می‌توانند با کنشهای سازمان یافته و هماهنگ به داد و ستد کالاها، خدمات و اطلاعات بپردازند. نمایشگاه جایی است که عرضه‌کنندگان و بازدیدکنندگان با هم روبرو می شودند. نمایشگاه جایگاه شناساندن یک ایده نوین یا جای داد و ستد اطلاعات، نوآوریها، نوآفرینی‌ها و اختراع هاست.

نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه که سالانه با حضور جمع کثیری از شرکتهای توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت برق برپا می گردد فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکتهای فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت و سوی رشد این صنعت، فعالیتها و نوآوری های آتی خود را هدایت نمایند.